A gyűrűméret megállapítása nagyon egyszerű, hiszen a gyűrűméret valójában az ujj kerülete mm-ben.
Amennyiben megrendeléskor nem vagy biztos a gyűrű méretedben, javasoljuk, hogy töltsd le a gyűrű méretezőt a lenti gombbal, nyomtasd ki és vágd ki a leírtak szerint. Aránylag elég pontosan meg tudod majd határozni vele a méreted és valószínűleg nem lesz szükség a cserére.
Gyűrű méretező letöltése
Folytatás >>
Gyűrű kínálatunkban kedvedre válogathatsz a cirkónia köves ródium bevonatú gyűrűk, borostyán-, nemesopál-, türkiz-, gránát-, ónix és egyéb szebbnél szebb drágaköves és kő nélküli gyűrűk, valamint az antiallergén nemesacél gyűrűk közt.
A gyűrű története
A gyűrű kerek formájú, nemes ércből, vasból, szarv- vagy csontból készült ékszer, melyet díszül, vagy szimbolikus jelül az ujjon szokás viselni.
Megkülönböztetnek jegygyűrűt házasság jelképéül, pecsétgyűrűt, varázsgyűrűt; azonkívül létezik ún. birokgyűrű is, mely nehéz vas gyűrű kiálló fejgombbal, melyet a középkorban a ha
…
Folytatás >>
Mi is a nemesacél valójában
Az acélnak egy speciális fajtája, amely más elemek ( króm, mangán, nikkel stb.) hozzáadása folytán olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek a közönséges acélt valamilyen szempontból (szilárdság, keménység, tűzállóság, elektromos, mágneses sajátságok stb.) előnyösen felülmúlják.
Legfontosabb nemesacélok a nikkel-, króm-, mangán-, wolfram-, vanadin-, szilícium-, kobalt-, alumínium acélok.
A vas alapú ötvözetek orvosi történelme több mint 300 évre nyúlik vissza. A korrózióálló rozsdamentes acélt (ami minimum 10% krómot tartalmaz) a 18.században
…
Folytatás >>
Mind az a kisebb tárgy, mely az emberi alak díszéül, nemes anyagból, fémből, drágakövekből vagy zománcból, művészi kivitelben készül.
Az olyan ékszert, amely nem nemes fémből és nem drágakövekből készült, hanem ezeknek csupán látszatával bír, hamis ékszernek nevezzük.
A legtöbb ránk maradt őskori ékszert a halottak tiszteletének és másvilágban való hitnek köszönhetjük, mivel a halottakat rendszerint ékszerekkel feldíszítve temették el.
Az ékszer olyan régi, mint maga az emberiség, régibb, mint a ruházat,
mert az ember hiúsága és önmagát díszítő kedve már akkor is, ott is ér
…
Folytatás >>