A gyűrűméret megállapítása nagyon egyszerű, hiszen a gyűrűméret valójában az ujj kerülete mm-ben.
Méréshez használj mérőszalagot, ha ez nem áll rendelkezésedre használhatsz egy cérnaszálat vagy zsineget.
Tekerd az ujjad köré, és az így kapott hosszméretet lemérheted vonalzó segítségével.
Fontos, hogy pontosan végezd a mérést, de amennyiben mégsem mértél pontosan és nem lett jó a méret, természetesen kicseréljük. Tekintsd meg a gyűrű méret megállapításának bemutatásáról szóló videót!
Folytatás >>
Gyűrű kínálatunkban kedvedre válogathatsz a cirkónia köves ródium bevonatú gyűrűk, borostyán-, nemesopál-, türkiz-, gránát-, ónix és egyéb szebbnél szebb drágaköves és kő nélküli gyűrűk, valamint az antiallergén nemesacél gyűrűk közt.
A gyűrű története
A gyűrű kerek formájú, nemes ércből, vasból, szarv- vagy csontból készült ékszer, melyet díszül, vagy szimbolikus jelül az ujjon szokás viselni.
Megkülönböztetnek jegygyűrűt házasság jelképéül, pecsétgyűrűt, varázsgyűrűt; azonkívül létezik ún. birokgyűrű is, mely nehéz vas gyűrű kiálló fejgombbal, melyet a középkorban a ha
…
Folytatás >>
Cirkon
(Zirkon) egy ásvány, amely legtöbbször barna színű, négyzetes, oszlopos kristályokban fordul elő régi tömeges kőzetekben, mint kőzetalkotó ásvány.
Gyémánt fényű.
A vörös és sárgán átlátszó Cirkont hyacinth-nek is nevezik és mint drágakő ismeretes. Előfordul felnőtt kristályokban a kloritpala hasadékaiban (Pfitschthal), míg benőtt kristályok alakjában járulékos alkatrész gyanánt a gránitokban.
Másodlagos fekhelyen homokban spinell, korund társaságában Ceylonban, aranytartalmú homokban hazánkban Oláhpián, majd Oroszországban Berezowskban találják.
Átlátszó színes félesé
…
Folytatás >>
Mi is a nemesacél valójában
Az acélnak egy speciális fajtája, amely más elemek ( króm, mangán, nikkel stb.) hozzáadása folytán olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek a közönséges acélt valamilyen szempontból (szilárdság, keménység, tűzállóság, elektromos, mágneses sajátságok stb.) előnyösen felülmúlják.
Legfontosabb nemesacélok a nikkel-, króm-, mangán-, wolfram-, vanadin-, szilícium-, kobalt-, alumínium acélok.
A vas alapú ötvözetek orvosi történelme több mint 300 évre nyúlik vissza. A korrózióálló rozsdamentes acélt (ami minimum 10% krómot tartalmaz) a 18.században
…
Folytatás >>